שיא גינס בהורדות – קמפיין ההשקה של Firefox3

כלכלה_-_טכנולוגיה_nrg_-_...שיא_גינס_בהורדות_-_קמפיין_ההשקה

http://www.nrg.co.il/online/16/ART1/746/118.html


שיא גינס בהורדות – קמפיין ההשקה של Firefox3
קרן מוזילה (Mozilla) השיקה קמפיין לקראת ההשקה של הגרסה השלישית לדפדפן הדגל שלהם, Firefox. במסגרת הקמפיין ינסו במוזילה לשבור את שיא ההורדות של כל הזמנים

שי אפרתי | 12/6/2008 15:55
קרן מוזילה (Mozilla) השיקה קמפיין לקראת ההשקה של הגרסה השלישית לדפדפן הדגל שלהם, Firefox. במסגרת הקמפיין ינסו במוזילה לשבור את שיא ההורדות של כל הזמנים.

לצורך הקמפיין, עיצבו מחדש את אתר האינטרנט ובו הם קוראים לגולשים וגולשות מכל העולם להירשם ולהוריד ביום ההשקה את הגרסה החדשה של הדפדפן. יום ההשקה יתרחש ביום שלישי הקרוב.

באתר ניתן לראות את מספר האנשים שנרשמו ליום ההורדות ברחבי העולם ולהצטרף לקהילה הולכת וגדלה של משתמשים.

אז מה בעצם חדש בגרסה 3 ?

במוזילה מדברים על שיפור במהירות, בצריכת הזיכרון ובאמינות שמירת המידע גם במקרה של קריסה. משימוש בדפדפן החדש אני יכול להעיד על שיפור קל במהירות בעוד ששיפור בצריכת הזיכרון דווקא לא נראה לעין.

במוזילה מצהירים על שיפורים באבטחת הגלישה באמצעות אסופת כלים שהוספה לגרסה, הכוללת בין היתר: מידע בלחיצה אחת על האתר, אזהרה לגולשים על אתרים מפיצי תולעים ווירוסים, מניעת כניסה לאתרים שמטרתם השגת מידע חיוני באמצעות התחזות או דיג מקוון (phishing), בדיקה של גרסאות תוספים,שיתוף פעולה עם תוכנות אנטי-וירוס ועם תוכנת הגנת הילדים של ויסטה ועוד.

בנוסף, הגרסה כוללת מספר שיפורים בחווית הגלישה כמו שיפור במערכת הסימניות הכוללת הוספת סימניה בלחיצה אחת ומערכת תיוג (בדומה לבלוגים), בחירה מרובה של טקסט באמצעות Ctrl, אפשרות לשמור טאבים פתוחים בעת היציאה, שינוי מנהל ההורדות, זום על כל העמוד (כולל טקסט ותמונות) ועוד שינויים רבים.

תקראו לי שמרן אבל יש דברים שקצת מעיקים בגרסה החדשה. סרגל המיקום שמנסה להשלים את הכתובת על בסיס גלישות קודמות מחפש בכל מקום בכתובת את האותיות שהקשתם, דבר שגורם למלא כתובות לא בהכרח קשורות להופיע. במנהל ההורדות המשופר החביאו את האופציות בתפריט הנפתח בלחיצה על הכפתור הימני של העכבר.